• Instagram
  • Facebook
  • YouTube

 

Burcu Durmaz , 1985 yılında İstanbulda doğdu. Küçük yaşlardan itibaren ailesinin desteğiyle müziğe solfej öğrenerek başladı. Lise yıllarında Pera Güzel Sanatlar’da Flamenko gitar bölümünde eğitim gördü. Daha sonra asıl istediğinin şarkı söylemek olduğunu anlayarak opera ve müzikale yöneldi.

2005 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Bölümü’nü kazandı. Müfit Bayraşa ve Ayşe Sezerman’dan şan, Murat Göksu ve Aytaç Manizade’den sahne eğitimi aldı. Okulla birlikte birçok konser, resital ve operada görev aldı. Uluslararası Pera Piyano Festivali’ne üç sene solist olarak katıldı.

2010 yılında “Sieur Duluth Summer Arts Festival” deki seçmeyi kazanarak ülkemizi temsilen Amerika’da Aşk İksiri Operasında başrol oynadı. Mezuniyetinden sonra İstanbul Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyonunu tamamladı. Damdaki Kemancı, Carmen, Aşk İksiri, Die Opemprobe ve Dido&Aeneas eserlarınde başrol ve yan rollerde görev aldı.

Eğitmenlik tecrübesi olarak ; Pera Güzel Sanatlar Merkezi’nde okul öncesi müzik eğitimi, çocuklara piyano eğitmenliği , Jokerstore’da klasik şan eğitmenliği ve vokal koçluğu , Tan Sağtürk Akademi’de müzik eğitmenliği yapmıştır. Son olarak ise Cumhuriyet Koleji’nde Müzik Koordinatörü olmuştur.

Kıraç, Enbe Orkestrası , Nükhet Duru, Şebnem Ferah, Fatih Erdemci, Bulutsuzluk Özlemi, Yol Project, Ayhan Sicimoğlu Latin All Stars, Ege,Sinan Erkoç gibi sanatçı ve grupların konserlerinde ve albüm kayıtlarında yer aldı.

Fazıl Say’ın “Yeni Şarkılar” albümünde solist ve korist olarak bulunmuş ve yine Fazıl Say’ın bestelemiş olduğu Goethe Şarkılar’da solist olarak sahne almıştır.

2016 yılında çıkardığı söz ve müziği kendisine ait olan Hediye, ardından 2018 yılında Denedim isimli single çalışmaları ile dinleyicilerine ulaşan Burcu Durmaz; söz-müzik ve parça düzenlemesi Baran Çak’a ait olan “DÜNYAM” isimli yeni teklisi ile 2020 yılında dinleyicilerine tekrar merhaba dedi. Sanatçının Stüdyo Arı’dan çıkacak olan yeni single çalışması İyileşmedim Nisan 2021 de tüm dijital platformlarda yerini alacak..

Kendi kurduğu Burcu Durmaz Band ile yaz sezonu boyunca Savra Otel Bodrum , Paramount Hotel, Voyage Hotel Bodrum, Mi’Terace, Dramalı Bodrum, Bodrum Marina Yatch Club sahnelerinde canlı performansını yapmakta, kurumsal organizasyonlar ile düğün organizasyonları , özel kokteyl ve ev partilerinde de canlı performans ve half play olarak performans vermektedir.

Kıbrıs'da yaşayan sanatçı; tüm sahne çalışmalarını İstanbul-Kıbrıs arası sürdürmektedir.

 

2011 yılında 6 senelik eğitimini tamamlayarak 4 üzerinden 3.55 ortalama ile mezun oldu. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyonunu tamamladı.

Damdaki Kemancı, Carmen, Aşk İksiri, Die Opernprobe ve Dido&Aeneas eserlerinde başrol ve yan rollerde görev aldı.

Kıraç, Enbe Orkestrası, Şebnem Ferah gibi isimlerin konserlerinde ve albüm kayıtlarında bulundu. Şu anda Grup Aloha ile birlikte her ay birçok organizasyonda sahne almaktadır. Caza duyduğu ilgi nedeniyle de Sibel Köse ile jazz vokal çalışmaları yapmıştır.

Ayrıca, iki sene Pera Güzel Sanatlar Merkezi Kadıköy Şubesi’nde müzik öğretmenliği,Mayart Sanat

Merkezi'nde yetişkinlere vokal koçluğu ve diksiyon dersleri vermiştir. 1 senedir ise; Jokerstore Müzik Merkezi'nin Kadıköy ve Beyoğlu şubelerinde hem de kendi açmış olduğu çalışma ofisinde özel piyano,solfej ve şan dersleri vermeye devam etmektedir.

Müzik hayatının dışında çeşitli reklam markalarının filmlerinde ve fotoğraf çekimlerinde yer almaktadır.